• לאורה

אגוזי סבון - השמפו של הטבע

עודכן ב: ינו 10


אגוזי סבון

במשך אלפי שנים, השתמשו באזור דרום מזרח אסיה באגוזי סבון (Reetha) לכביסה, רחיצה, כתחליף לשמפו ולניקיון הבית. הקליפה של אגוזי הסבון מכילה ספונינים, חומר המקציף כמו סבון ברגע שבא במגע עם מים חמים. ההקצפה היא יותר עדינה מהשמפו המסחרי מכיוון שבשמפו הקנוי מוסיפים חומר הקצפה שהוא לא ממש נחוץ לפעולת הניקיון. הספונינים לא רק מנקים את השיער, הם מוסיפים ברק ונפח וגורמים לשיער להראות יותר מלא ורך.


הכנת השמפו הביתי מאוד פשוטה. מערבבים בסיר שישה אגוזי סבון עם שתי כוסות מים, מוסיפים קליפת לימון או תפוז (להוספת ברק) ומכינים סוג של תה אותו מבשלים למשך 15 דקות. אחרי שמתקרר סוחטים ביד את אגוזי הסבון ואת קליפת הלימון בתוך הסיר, מסננים והשמפו מוכן לשימוש.
איך משתמשים? מרטיבים מעט את השיער. מעסים את השמפו לתוך הקרקפת ועוברים לכל אורך השיער עד שכל השיער ספוג. מחכים שתי דקות ואז שוטפים במים חמים. חוזרים על הפעולה פעם נוספת.


מומלץ להשתמש בשמפו פעם בשבוע. אם אחרי השימושים הראשונים השיער ירגיש מעט יבש, יש למרוח אחרי הייבוש כמות קטנה של שמן זית או שמן קוקוס.


73 צפיות0 תגובות

המידע באתר הוא להעשרה בלבד ואינו מחליף יעוץ רפואי.

גם רכיבים טבעיים לחלוטין עלולים לא להתאים במצבים מסוימים.

נשים בהריון או מניקות, חולים כרונים או בזמן נטילת תרופות חשוב מאוד להתייעץ עם רופא לפני שמנסים כל מוצר חדש. חשוב גם להקפיד לעשות בדיקות אלרגיה מכיוון שהמוצרים הטבעיים יכולים ליצור תגובות לאנשים בעלי רגישות. 

  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram

© 2023 by YofiTivi