• לאורה

נפלאות חמאת הגהי

עודכן ב: ינו 10





חמאת גהי (Ghee) נוצרת מבישול חמאה רגילה עד שהנוזלים מתאדים והמוצקים של החלב נפרדים ושוקעים. הנוזל הזהבהב שנשאר לאחר הסינון זה הגהי.


לחמאת הגהי יש מקום כבוד באיורוודה (הרפואה ההודית) ונמצאת בשימוש באופן נרחב כתרופה לטיפול בבעיות שונות, כ"מזון על" או להכנת מוצרי טיפוח.


חמאת גהי נמצאת בשימוש רחב גם בתרבויות נוספות: במטבח הלובי, האטיופי, הסורי, התימני (סמנה תימנית).


בטקסטים האיורוודים ממליצים לאכול חמאת גהי כל יום, כדי לחזק את הגוף והנפש. היא משפרת את הזיכרון ואת תהליך העיכול, מחזקת את הראיה, את מערכת הרבייה ואת מערכת החיסונית, מפחיתה דלקתיות ומעכבת את תהליך ההזדקנות.



אפשר לשמור את הגהי חודשים רבים, גם מחוץ למקרר. הוא משנה את צורתה לפי הטמפרטורה בדומה לשמן הקוקוס. בקיץ הגהי נוזלי כמו שמן. בחורף הוא מתקשה ונראה יותר כמו חמאה צהובה.


נקודת הרתיחה של הגהי הינה גבוהה הרבה יותר משל רוב השמנים הצמחיים, מה שנותן לה יתרון בטיגון. הגהי מתאימה גם לאנשים בעלי רגישות למוצרי חלב, מכיוון שבתהליך הכנתה מסננים החוצה את מוקצי החלב.




72 צפיות0 תגובות

המידע באתר הוא להעשרה בלבד ואינו מחליף יעוץ רפואי.

גם רכיבים טבעיים לחלוטין עלולים לא להתאים במצבים מסוימים.

נשים בהריון או מניקות, חולים כרונים או בזמן נטילת תרופות חשוב מאוד להתייעץ עם רופא לפני שמנסים כל מוצר חדש. חשוב גם להקפיד לעשות בדיקות אלרגיה מכיוון שהמוצרים הטבעיים יכולים ליצור תגובות לאנשים בעלי רגישות. 

  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram

© 2023 by YofiTivi