• לאורה

מהו דבש מאנוקה?

עודכן ב: ינו 10


דבש מאנוקה
דבש מאנוקה

הדבש ידוע כבעל סגולות רפואיות רבות וקיימות אינספור תרופות סבתא העושות בו שימוש לטיפול במחלות שונות.


דבש מאנוקה הוא דבש ייחודי המופק מפרחי עץ המאנוקה הגדל רק בניו זילנד. הילידים של ניו זילנד (Māori people) השתמשו במשך דורות בדבש זה, אך הוא הגיע להכרה גלובלית רק בשנות השמונים, כאשר מדען ניו זילנדי גילה מרכיב ייחודי הנמצא בדבש זה שאינו נמצא בסוגים אחרים של דבש - החומר הנקרא Methylglyoxal -MGO.


מחקרים מראים שלדבש מאנוקה סגולות אנטי בקטריליות חזקות בהרבה משל הדבש הרגיל. משתמשים בו לטיפול בדלקת גרון, לטיפול חיצוני בפצעים ובכוויות וגם כמרכיב במוצרים קוסמטיים. ישנם מחקרים המצביעים על השפעת מאנוקה בטיפול בהליקובקטר (החיידק שעלול לגרום לכיב קיבה).


מאנוקה הוא הדבש היקר בעולם. ככל שמרכיב ה-MGO נמצא בריכוז גבוה יותר, הדבש איכותי יותר (וגם יקר יותר). מומלץ להשתמש בדבש עם מינימום ריכוז 250 MGO (או UMF 15- לפי הסימון האמריקאי).


בגלל המחיר הגבוה וגם הנדירות של דבש זה, יש חשש וגם הוכחות שהרבה מוצרים שנמכרים כדבש מאנוקה איכותי הם כלל לא מאנוקה אלא דבש רגיל.


המחקר הפרטי שעשיתי בנושא הביא אותי למותג זה, שהוא גם אמין וגם נגיש לנו לרכישה דרך האינטרנט. אצלנו בבית גם מקפידים לקחת כפית דבש מאנוקה עם רבע כפית קינמון ציילוני ביום, כדי לחזק את מערכת החיסונית.
68 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול